Lewden PRO-MCGARAGE-63 Garage Unit 63A RCD+16/6A MCB
Manufacturer's Part Number - PRO-MCGARAGE-63
Usually ships in 2-3 working days
Overview
The Lewden PRO-MCGARAGE-63 is a 63A garage consumer unit. It comes complete with a 63A Type A RCD, 6A and 16A MCBs
Key Features
  • 63A Type A RCD incomer
  • 6A and 16A MCB included
  • Removable DIN rail
  • Easy to remove round knock-outs on all sides
  • Captive screws on the front cover
Useable Ways - 2
Height (mm) - 266
Depth (mm) - 106
EAN - 5026992049075
IP Rating - IP2XC
RCD Type - AC
Type - RCD Incomers
Colour - White
Incoming Devices - 63A 30mA RCD
Material - Steel
Mounting - Surface
Populated - Yes
No. of Rows - 1
SPD Protection - No
Guarantee - 1 year
Need help? Contact our customer service team