Lewden PM32/2800N 32A 415V 5 Pin Industrial Red Connector
Manufacturer's Part Number - PM32/2800N
8 In Stock - Next Working Day Delivery
Overview
Lewden IP44 industrial red connector
Key Features
  • Rated current 32A
  • Frequency 50/60Hz
  • Poles 2P+
  • IP Protection degree IP44
  • Nominal Operating Voltage2 N/A
  • Clock Position 4h
  • Rated operating voltage 230V
Need help? Contact our customer service team