Lewden PM16/2000N 16A 110V 3 Pin Industrial Yellow Connector
Manufacturer's Part Number - PM16/2000N
6 In Stock - Next Working Day Delivery
Overview
Lewden straight mobile connector yellow IP44.
Key Features
  • Rated current 16A
  • Frequency 50/60Hz
  • Poles 2P+
  • Clock Position 4h
  • IP Protection degree IP44
  • Rated operating voltage 110V
Need help? Contact our customer service team